Nyhedsbrev | |  |
Tip en ven | |  |
|
Husnr. 1451 - Hals - Gratis internet
 |
|
 |
Arkitekttegnet luksusferiehus
Eksklusivt og helt unikt arkitekttegnet feriehus udlejes nu tæt ved Hals og golfbanen og i gangafstand til én af Danmarks mest børnevenlige badestrande - Bisnap Strand. Dette luksusferiehus er for den kræsne gæst som sætter pris på at holde ferie i meget lækre omgivelser tæt på denne skønne natur. Feriehuset er nyopført i spændende design og materialer med fokus på lysindfald, store åbne rum og gennemgående skifferklinkegulve med gulvvarme. Sommerhuset er på 118 m2 med tre soverum som alle er med dobbeltsenge. I det store soverum er der TV og dvd.
Indgangsparti med fordeling til henholdsvis opholdsrum og køkkenområdet. Der er videre direkte adgang til unikt baderum med brus, der domineres af en stor glasvæg med lysindfald.
Stor sydvestvendt opholdstue med indmuret brændeovn, stor sofagruppe og fladskærm med parabol og cd-afspiller. Den flotte køkken/spise afdeling er bl.a. udstyret med amerikansk køle/frys, gaskomfur, mikrobølgeovn og opvaskemaskine. Køkkenet er udført i eksklusive materialer og herfra er der et fint blik ud til det store flotte, delvist overdækkede terrasseområde med havemøbler. Anneks til feriehuset indrettet med spabad, toilet og en udendørs bruser. Huset er udstyret med vaskemaskine, barnestol og barneseng. Huset er udstyret med oliefyr - olie afregnes med kr. 30,- pr. enhed forbrug.
Feriehuset ligger ca. 1.500 m fra den lille hyggelige ferieby Hals, hvor der er et skønt maritimt miljø med restauranter og gode indkøbsmuligheder. I gangafstand fra sommerhuset ligger Hals Golfklub og ikke mindst den dejlige børnevenlige sandbadestrand. Havet ligger ca. 400 meter fra sommerhuset og badestranden - Bisnap Strand ligger ca. 900 meter derfra. I dette fredelige ferieområde er der gode muligheder for at cykle, ride og fiske. Der er cykeludlejning, bowlingbaner og svømmehal. Afstand til Aalborg ca. 30 km og Frederikshavn/Hirtshals ca. 1 times kørsel. Fårup Sommerland ved Blokhus er kun 45 minutters kørsel væk.
|
|
Antal personer : 6
Strandafstand : 400 M
Hund tilladt : Nej
Antal soverum : 3
Swimmingpool : Nej
Spa : Ja
Sauna : Nej
Internet : Ja
| A. | Pris | DKK: | 8895.00 | | B. | Pris | DKK: | 7995.00 | | C. | Pris | DKK: | 4995.00 | | D. | Pris | DKK: | 4995.00 | | E. | Pris | DKK: | 4995.00 |
M=miniferie
Vandafgift : Nej
Klik på kortet
|
 |
|
 |
|
Vis hus | |  |
Find hus | |
|  |
|